Знято останні обмеження для оформлення статусу дитини, постраждалої внаслідок військових дій – Радник з питань ВПО

Знято останні обмеження для оформлення статусу дитини, постраждалої внаслідок військових дій

Сьогодні має бути оприлюднений Наказ Мінсоцполітики №1005, яким відміняється діюча досі колізія, на яку часто посилалися працівники служб у справах дітей при відмові в оформлені статусу.

«Сьогодні у нас доленосна зустріч, коли знята остання пересторога на яку посилалися окремі служби у справах дітей, окремі місцеві адміністрації. Це було останнє застереження, яке їм заважало робити цей статус, тому що оцінка потреб, яка була прописана в Постанові, нібито не відповідала оцінці потреб, яка була прописана в Наказі №450», – оголосив на прес-брифінгу Володимир Вовк, заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики.

 

З вступом у дію Наказу №1005 буде узгоджена норма, яка на думку деяких службовців блокувала процес оформлення статусу дитини, постраждалої внаслідок військових дій. До сьогодні працівники служб могли відмовити в оформлені статусу через те, що порядок оцінки потреб дитини, на основі якого робився висновок про надання чи ненадання статусу, підходив тільки для розгляду справ повнолітніх громадян.

«До мене неодноразово зверталися громадяни, яким усно відмовляли в прийомі заяви про оформлення статусу через те, що у Постанові КМУ №268 був прописаний Акт оцінки потреб, який міг складатися лише на людей, що досягли 18 років та не мали дітей. У нас фактично позбавлялася можливості отримати статус основна категорія дітей, які мають на це право. Працівники служб боялися відповідальності при розгляді таких заяв, тому що не розуміли наслідків у разі недотримання положень цієї Постанови», –  зазначила Олександра Магурова, Радниця з питань ВПО в Києві та Київській області.


Нагадаємо, що для отримання статусу дитини, постраждалої внаслідок військових дій родичи такої дитини, її законі представники, або ж сама дитина з 14 років повинні звернутися із відповідною заявою до служби у справах дітей за місцем проживання або за місцем виявлення дитини.

Повне відео обговорення за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *