Завершилися тренінги з соціального згуртування громад Донбасу – Радник з питань ВПО

Завершилися тренінги з соціального згуртування громад Донбасу

29 громад Луганської та Донецької областей впродовж трьох тижнів навчалися принципам соціального згуртування та ефективного залучення різних верств населення до соціокультурних заходів, особливо – ВПО, національних меншин, людей з інвалідністю, молоді.

 

20 червня, з фінальним тренінгом в смт Троїцьке, що на півночі Луганщини, завершився проект для  представників 29 громад Луганської та Донецької областей по соціальному згуртуванню. Проект під назвою «Сприяння сталому розвитку та згуртуванню громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі» впроваджується представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Японії. Виконавцем тренінгового компоненту проекту стала благодійна організація «Благодійний фонд «Stabilization Support Services».

 

Тренінг з соціального згуртування у Троїцькому. 20 червня. Тренерки – Юліана Гасанбекова та Яна Любимова

За ці двадцять днів тренери проекту відвідали 29 міст у двох областях. Високий темп та гарна організація заходів дозволили за такий короткий час охопити аудиторії більше ніж в п’ятсот слухачів. Про основні принципи соціального згуртування, роль та місце в цьому процесі переселенців та мешканців окупованих територій, про стереотипи та ефективні методи їх подолання учасникам проекту розповіла досвідчена тренерська команда: Валерія Вершиніна та Дмитро Коростелев, Юліана Гасанбекова та Яна Любимова і Анастасія Перепелиця та Анна Чернова. Перед тренерськими парами стояло завдання сприяти соціальній адаптації та інтеграції місцевих громад, допомогти їм побудувати простий та ефективний механізм вирішення спільних проблем через співпрацю та діалог, в першу чергу між переселенцями та місцевим населенням.

“Соціальне згуртування – це важливий елемент сталого розвитку громади. Це не те, що можна придбати, подарувати чи успадкувати як певну річ. Це певна характеристика здатності громади спільно діяти заради розвитку. І тому своє завдання як тренера я бачила в тому, щоб підсилити здатність громад до комунікації. Дати їм можливість мобілізувати ресурси і в першу чергу людський потенціал. Зробити громади більш доступними та толерантними”, – Валерія Вершиніна, тренерка проекту.

Учасниками проекту стали ініціативні групи з місцевих громад, які були попередньо визначені МОМ. Для забезпечення репрезентативності, склад груп був сформований із обов’язковим  залученням переселенців, людей із інвалідністю, людей похилого віку та молоді. Жінки склали більше 84% учасників проект. Переселенці – 22% всіх учасників.

Робота з групами була побудована таким чином, щоб максимально залучити та розкрити потенціал кожного учасника, поєднавши активну індивідуальну роботу та вирішення поставлених тренерами завдань в групах.

“Було складно працювати в тих групах, де були люди, які в перший раз брали участь в таких тренінгах. Для них все було новим та невідомим. Але ми побудували роботу в групах таким чином, щоб постійно залучати до активної співпраці кожного учасника. Наприклад на одному з тренінгів в групі була жінка, яка дуже хвилювалася. Вона не могла написати жодного слова про свою пропозицію для проекту. Тільки перші літери. Але завдяки спільній роботі в групі ці перші літери стали початковими для дуже цікавого проекту. Сама присутність цієї жінки допомогла групі”, – Анастасія Перепелиця, тренерка проекту.  

Отримані  під час тренінгів нові навички із залучення, активізації громади, дослідження потреб її мешканців ініціативні групи зможуть використати при розробці планів соціального згуртування громади шляхом проведення різноманітних соціокультурних заходів. Найкращі плани, розроблені та презентовані громадами, отримують фінансову підтримку від МОМ та Уряду Японії.

 

“На початку роботи групи учасників були дуже розрізнені, але нам вдалося зробити так, що вони об’єдналися в пошуку рішення поставленого тренерами завдання. Вони зуміли напрацювати власний проект. Люди бачили результат спільної роботи і дуже дивувалися, що змогли зробити це власноруч. Було дуже цікаво спостерігати за тим, як зусилля кожного учасника в спільній роботи давали цей результат”, – Юліана Гасанбекова, тренерка проекту.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *