Закон про пенсії для громадян України в окупації є одним із пріоритетних – Радник з питань ВПО

Закон про пенсії для громадян України в окупації є одним із пріоритетних

До такого висновку дійшли учасники парламентських комітетських слухань на тему: «Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав ВПО та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях, звільнення заручників та відновлення їх прав». Захід відбувся вчора, 18 квітня, в приміщені Комітетів ВРУ. Однією із найбільш обговорюваних учасниками засідання стала проблема забезпечення пенсіями громадян України, які не мають довідки ВПО.

Валерія Вершиніна, менеджер програми «Радник з питань ВПО» звернула увагу присутніх на критичну ситуацію із соціальним забезпеченням громадян України, які переїхали на підконтрольні Україні території Донецької області до початку військової агресії на сході. Ці громадяни відповідно до діючого законодавства не мають права на статус ВПО. Чиновники періодично припиняють виплату пенсій таким громадянам, а для її поновлення вимагають від пенсіонерів поновлення довідки ВПО, права на оформлення якої, як вже зазначалося, вони не мають.

Ця колізія змушує громадян України, які позбавлені пенсії, шукати інші шляхи повернення своїх законних коштів.  Невиплата пенсій громадянам, які постійно проживають на території, підконтрольній Україні та не мають довідки ВПО, невирішеність проблеми соціального забезпечення мешканців прифронтових територій, бюрократична недбалість, яка ставить під загрозу життя постраждалих внаслідок війни та окупації – все це потребує посиленої уваги з боку держави. Вирішити ці проблеми частково може прийняття депутатами законопроекту №6692.

«Законопроект №6692 ні яким чином не врегульовує питання виплати пенсій на непідконтрольних територіях та не дає можливості транспортування матеріальних ресурсів з метою виплати пенсій. Він лише врегульовує питання виконання Україною своїх позитивних зобов’язань перед громадянами, які знаходяться на підконтрольних українському урядові територіях», – зазначила Валерія Вершиніна.

Нагадуємо, що продовжується адвокаційна кампанія на підтримку законопроекту №6692, який спрямований на забезпечення гарантованих конституційних прав на отримання пенсій для сотень тисяч громадян України, які були позбавлені пенсійного забезпечення через відсутність довідки ВПО. На підтримку законопроекту №6692 вже виступив Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря.