Як зареєструвати дитину на непідконтрольній території. Історія Костянтина з Донецька – Радник з питань ВПО

Як зареєструвати дитину на непідконтрольній території. Історія Костянтина з Донецька

Минулого року 14-річний син Костянтина мав отримати паспорт у вигляді ID-картки. Однак під час оформлення документів виникла проблема — у місцевому управлінні Міграційної служби заявили, що у витязі про реєстрацію буде написано “без місця реєстрації”. Причина — відтепер реєстрація належить до компетенції відділів органів місцевого самоврядування, однак і там цим не займаються.

Тоді Костянтин як керівник громадської організації  “Закарпаття-Донбас” разом із радницею з питань ВПО у Закарпатській області Анжелою Бабкіною організував круглий стіл, аби обговорити проблему реєстрації з іншими переселенцями.

“Ми вирішили зробити запити до місцевого управління Міграційної служби та органів місцевого самоврядування, дочекатися відповідей і разом із юристами центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги підготувати заяву до головного управління Міграційної служби з проханням пояснити, як бути в цій ситуації, — згадує Костянтин. — Я мав усі необхідні документи, зокрема домову книгу, де прописана дитина, договір про купівлю будинку на доказ того, що цей будинок належить нам. Тож за тиждень мені повідомили, що я можу прийти і поставити реєстрацію у місцевому управлінні Міграційної служби”.

Костянтину відомо про ще одного переселенця в Ужгороді, який зміг зареєструвати свою дитину в квартирі, що залишилася на непідконтрольній територій. Ще троє людей, за його інформацією, подали документи і наразі чекають на відповідь.

“Проблема відсутності реєстрації дасться взнаки , коли діти вступатимуть до навчальних закладів, влаштовуватимуться на роботу та відкриватимуть рахунки в банках, — вважає Костянтин. — Крім цього, я хочу, аби моя дитина мала право на свою частину житла і могла перетинати лінію розмежування без особливих проблем”.

Анжела Бабкіна

 

Про те, як переселенка зуміла отримати грошову компенсацію за неотримане житло та купити власну квартиру, читайте тут – http://radnyk.org/noviny/pereselenka-z-toretska-ta-uchasnitsya-boyovih-diy-otrimala-derzhavnu-kompensatsiyu-ta-kupila-zhitlo/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *