Як переселенцю обрати Президента України – Радник з питань ВПО

Як переселенцю обрати Президента України

Менше півроку залишається до виборів президента України. Остаточний склад претендентів ще не визначено, однак судячи з великої кількості політичної реклами, підготовка до політичних перегонів у розпалі. Але готуватися до виборів варто не лише кандидатам, але і самим виборцям. Це стосується і внутрішньо переміщених осіб, які за діючим законом так само мають право взяти участь у голосуванні. За даними соціологічного дослідження, проведеного Громадським холдингом «Група впливу» разом із Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), 48% опитаних переселенців планують голосувати у цих виборах. За діючим законодавством для того, щоб проголосувати, переселенці повинні змінити своє місце голосування на офіційну дату виборів. Не пізніше як за 5 днів до виборів, із паспортом, довідкою ВПО та вмотивованою заявою* потрібно особисто звернутися до органу ведення Реєстру виборів:


· у районі, районі в місті Києві – до відповідного структурного підрозділу апарату районної, районної у місті державної адміністрації;
·  у місті обласного значення без районного поділу – відповідного виконавчого органу міської ради;
·  у районі в місті обласного значення з районним поділом – відповідного виконавчого органу районної у місті ради або відповідного структурного підрозділу створеного у районі виконавчого органу міської ради.

 

Вмотивована заява має відповідати встановленій формі (заява) та зазначати номер дільниці чи адреси, де ВПО планує проголосувати. Як мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування можна вказати неможливість реалізації свого права голосу на виборчій дільниці за зареєстрованим місцем проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України (однак, саме таке формулювання не є обов’язковим). Жодних додаткових документів подавати не потрібно.


Орган ведення реєстру зобов’язаний тимчасово змінити місце голосування та видати відповідне посвідчення. У день виборів,  із паспортом та отриманим посвідченням, переселенець повинен прийти на зазначену в заяві виборчу дільницю та віддати свій голос. Однак, якщо буде призначено повторне голосування, необхідно буде знову пройти вищезазначену процедуру.

*Вмотивована заява – це заява, в якій вказується мотивація (причина) тимчасової зміни місця голосування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *