Втрачені документи, нестача місць в лікарнях, загроза залишитись без офіційного статусу – Радник з питань ВПО

Втрачені документи, нестача місць в лікарнях, загроза залишитись без офіційного статусу

Нові законодавчі зміни створюють додаткові бар’єри для переселенців зі статусом постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС

За офіційними даними в Луганській області зареєстровано 500 громадян, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та довідку ВПО. Зміни в законодавстві щодо підтвердження статусу загрожують залишити цих громадян без соціальних виплат. Про це на семінарі, організованому Департаментом соціального захисту населення Луганської ОДА за підтримки програми «Радник з питань ВПО» розповіла Яна Любимова, Радниця програми в Луганській області.

«Для цих громадян серйозною проблемою стане надання документів, які підтверджують статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. У багатьох оригінали цих документів залишилися у пенсійних справах на непідконтрольній території», – зазначила Яна Любимова.

Не менш нагальною проблемою є неналежне медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. В окупованому Луганську залишилася єдина обласна лікарня, яка обслуговувала у тому числі і ліквідаторів. Зараз вони можуть звернутися до лікарні в Рубіжному, однак кількість місць там обмежена, не вистачає необхідних спеціалістів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *