Вітаємо з Днем працівника соціальної сфери – Радник з питань ВПО

Вітаємо з Днем працівника соціальної сфери

4 листопада працівники соціальної сфери України відзначають своє професійне свято. Програма «Радник з питань ВПО» поздоровляє всіх працівників та працівниць соціальної сфери з цим святом.  Нижче наводимо найцікавіші цитати з інтерв’ю працівників соціальної сфери різних областей України.

 

«У системі соціального захисту я працюю останні чотири роки. Гадаю, що, коли людина потрапляє в біду, не можна відвертатися від неї. Своїх колег я закликаю розуміти людей, їхні потреби та емоції», – з інтерв’ю Юрія Петренка, заступника директора Департаменту соціального захисту Дніпропетровської облдержадміністрації.

 

«У системі соціального захисту я працює майже 20 років. Я потрапила сюди випадково, тому часто задавалася питанням: що мене тут тримає? А зараз уже й не бачу себе в іншому місці. З віком я зрозуміла: якщо не я, то хто? Колектив, із яким я працюю, це люди, що прийшли сюди і застрягли. Ці люди завжди готові допомагати, вони просто не можуть інакше», – з інтерв’ю Катерини Кривошей, начальниці управління соціальних гарантій і державної соціальної допомоги, заступниці директора Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації.

 

«Я часто ставлю собі питання, що я тут роблю. І зарплатня невисока, і навантаження велике. Але до новорічних свят на департамент прийшов лист від мешканки Косового. Вона дякувала нам, я навіть не знаю, за що. Вона писала, що молиться за нас кожного разу, коли йде до церкви. Цього листа я зачитував колегам як мотивацію», – з інтерв’ю Віталія Яворського, заступника директора Департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації.

 

«У системі соціального захисту я працюю вже 22 роки. Навіть не знаю, що мене тут тримає, адже буває дуже важко. Зазвичай так: ввечері сама себе звільняю, зранку — беру на роботу», – з інтерв’ю Наталії Сидоренко, начальниці відділу по роботі з внутрішньо переміщеними особами та нагляду за призначенням пенсій Дарницького управління праці та соціального захисту населення.

 

«Соціальна робота завжди була складною, тут важко морально. Як усі люди, ми маємо емоції, але на роботі повинні дотримуватися чинного законодавства. Мені як спеціалісту хотілося б, аби до нас зверталися лише з гарного приводу — за призначенням допомоги при народженні дитини», – з інтерв’ю Галини Гази, головної спеціалістки відділу державних допомог та субсидій Департаменту соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації.

 

«Я більше 13 років працюю в соціальній сфері — мені просто хочеться допомагати людям будь-якої категорії, зокрема й переселенцям. Адже всі вони не винуваті в тому, що потрапили в складну ситуацію. Мені приємно, коли бабулька дякує мені і бажає здоров’я просто за те, що я їй пояснив, як написати якусь заяву. Якщо би за нашу роботу ще й платили нормальні гроші, то вона б узагалі була найкращою», – з інтерв’ю Василя Гельбича, начальника відділу житлової субсидії, соціальних виплат та допомог Департаменту соціальної політики Львівської облдержадміністрації.

 

«Звісно, я відчуваю упереджене ставлення до нашої роботи з боку суспільства. Буває, кажуть: «Треба піти домовитися щодо пенсій». Тобто дати хабар. Але ж це неможливо! Ми розуміємо, які будуть наслідки, тому не можемо піти на цей крок. Ще хтось каже, що ми сидимо на державних грошах. Але ж ми їх не бачимо! Ми лише обробляємо дані, ми бачимо лише цифри», – з інтерв’ю Тетяни Ігнатенко, начальниці відділу соціальних допомог і компенсацій, заступниці начальника Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради.

 

«Зазвичай до нас звертаються люди, що розуміють, у якому режимі ми працюємо і яке маємо навантаження. Тому упередженого ставлення я не помічав, часто нам навіть дякують. Звісно, буває, що люди приходять і вимагають щось від нас так, ніби особисто ми їм винні. Але це скоріше винятки», – з інтерв’ю Сергія Терьошина, заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради.

 

«Ми можемо говорити про позитивний результат своєї роботи тоді, коли все зроблено по закону, і люди при цьому задоволені. Коли немає порушень, нецільового використання коштів, а таке було і буде. Люди часто приховують багато обставин, що стосуються їхнього матеріального стану. А у нас є презумпція довіри. Людина приходить, розповідає свою ситуацію, дає документи, ми їх оформлюємо і пускаємо в роботу. І далі — за рік, за два — вже виявляються порушення, які іноді доводиться вирішувати через суди. Тоді до нас, звісно, погане ставлення. Але ж ми просто робимо свою роботу», –  з інтерв’ю Тетяни Бабенко, першої заступниці директора Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *