У Швеції презентували “Переселенську блуканину” – Радник з питань ВПО

У Швеції презентували “Переселенську блуканину”

На міжнародному тренінгу у м. Ландскрона у Швеції презентували соціальну гру “Переселеньська блуканина”. Ознайомлювалися з труднощами, що виникають у ВПО в Україні представники  та представниці молодіжних НГО з 11 країн, у рамках тренінгу “Протидія расизму та радикалізму” європейської програми “Ерасмус +” . Присутні на презентації були здивовані, що усі описані явища, події та процеси відбуваються в центрі Європи, по сусідству з країнами Європейського союзу. Сесія соціальної гри проходила за модерування радниці з питань ВПО у Вінницькій області Людмили Неверицкої та організаційної підтримки шведської громадської організації “Hello Youth”. Одна з учасниць заходу зазначила: “При можливості необхідно поширити дану ініціативу серед країн ЄС для кращого розуміння усього що відбувається в Україні”.

“Велике дякую за гру, це дійсно допомогло мені зрозуміти серйозну ситуацію, яка досі такою лишається. Я не знала, що це так важко для всіх, і зроблю все можливе, щоб допомогти” – поділилася враженнями одна з учасниць сесії.

Після тривалого і жвавого обговорення ідеї створення соціальної гри «Переселенська блуканина»  учасники презентації вказали, що дана ініціатива допомагає краще зрозуміти труднощі, з якими стикаються ВПО в Україні на шляху до нових місць проживання. Та для багатьох іноземних колег незрозумілою залишається бюрократична тяганина, з якою змушені стикатися громадяни. Іноземні колеги та колежанки також наголосили, що необхідно поширювати створену ініціативу ширше, зокрема закордонним партнерам, так як більша кількість людей мають знати та розуміти ситуацію, що виникла в Україні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *