Спортивні програми фінансуються добре, а ось грошей на власне житло чи початок бізнесу не вистачає. – Радник з питань ВПО

Спортивні програми фінансуються добре, а ось грошей на власне житло чи початок бізнесу не вистачає.

Опубліковано звіт за результатами моніторингу обласних бюджетних програм соціального захисту ветеранів.

Вчора, 24 квітня, у Харкові на засіданні Ради ветеранів, створеній при Міністерстві у справах ветеранів України, Ірина Лоюк, експертка з адвокації програми «Радник з питань ВПО», презентувала звіт за результатами моніторингу обласних бюджетних програм соціального захисту ветеранів.

Серед основних висновків звіту:

  • майже в кожній області наявні програми підтримки фізичної культури і спорту для ветеранів;
  • у деяких з областей витрати на спортивні програми та програми підтримки фізичної культури досить високі, в той же час, на програми забезпечення житлом або підтримки бізнесу витрачається недостатньо коштів;
  • відмічається невідповідність термінології існуючих програм та чинного законодавства, зокрема, щодо введення режиму операції об’єднаних сил;
  • відсутня будь-яка залежність між розміром бюджету, кількістю учасників АТО та членів їх сімей, які проживають в області та сумами кошті і напрямками програм соціального захисту ветеранів.

«Завдяки реформі децентралізації місцеві бюджети отримали додаткові кошти для фінансування програм матеріальної допомоги, кредитування для отримання житла чи початку власної справи для ветеранів. Однак в той же час досі існують проблеми як з вивченням потреб самих ветеранів, так і приведенням зазначених програм у відповідність із законодавством. Цей звіт має на меті допомогти місцевій владі більш ефективно побудувати свою роботу з підтримки ветеранів», – зазначила Ірина Лоюк.

Сам звіт був позитивно оцінений членами Ради ветеранів. На зустрічі учасники домовились налагодити процес обміну найкращими практиками для результативного захисту прав та інтересів ветеранів.

Читати звіт

Звіт за результатом моніторингу підготовлено завдяки підтримці Посольства Великої Британії в Україні, в рамках програми «Радник з питань ВПО», що реалізується канадською неурядовою організацією «Stabilization Support Services”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *