Слухання Комітету соцполітики підтвердили висновок правозахисників про пенсійну дискримінацію в Україні – Радник з питань ВПО

Слухання Комітету соцполітики підтвердили висновок правозахисників про пенсійну дискримінацію в Україні

5 липня відбулися слухання Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики зайнятості та пенсійного забезпечення на тему «Щодо права на отримання пенсій осіб, яких змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру». Основним питанням, винесеним на розгляд народних депутатів стало питання відновлення права на пенсію громадян, постраждалих внаслідок війни та окупації.

Для правозахисників слухання стали черговою спробою привернути увагу громадськості до проблеми припинення або відмови з боку держави нараховувати соціальні виплати громадянам, постраждалим в наслідків війни та окупації. Розроблений рік тому законопроект №6692, який має на меті відновити право на пенсію для таких громадян, ігнорується керівництвом Верховної ради України. А за цей час майже 450 тис. громадян були позбавленні пенсійного забезпечення. Тільки за три роки, з 2015 по 2018, кількість пенсіонерів – ВПО, які отримували пенсію, скоротилася з 956 тис. до 501. 9 тис. осіб.

На засідання Комітету, крім депутатів та правозахисників, були запрошені і самі пенсіонери-ВПО, які змогли особисто розповісти про проблеми, які створила для них держава. Свою історію розповів Ігор Козловський, вчений з Донецька, якого після полону Пенсійний фонд позбавив пенсії через закордонні робочі зустрічі із європейськими високопосадовцями.

Детальніше про історію Ігоря Козловського читайте тут – http://radnyk.org/noviny/pensiyni-zakoni-manu-v-ukrayini/

Від дискримінаційної державної політики страждають в тому числі і громадяни України, які в силу різних причин змушені були залишитись на непідконтрольній території. А це близько 125 тис. пенсіонерів.

За результатами слухань, народні депутати схвалили рекомендації до виконавчої влади щодо вирішення проблеми пенсіонерів, які стикнулися із дискримінацією.

«Проекту закону №6692 вже понад рік. Цей закон не регламентує виплату пенсій на тимчасово окупованих територіях, цей закон не про виплати ВПО, цей закон не про відмову від перевірок. Цей закон про виплати пенсій на підконтрольних територіях України, громадянам України. За рік жоден з його розробників не отримав конструктивної критики. Довідка ВПО не генерує жодної нової чи унікальної інформації для потреб виплати пенсій. Довідка ВПО жодним чином не встановлює особу людини чи розмір належної пенсії. То в чому ж сенс її прив’язування до права на пенсії. Відповідь одна – економія на власних громадянах», – зазначила Валерія Вершиніна, менеджерка програми «Радник з питань ВПО».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *