Травневе та Гладосове. Ситуація нормалізована – Радник з питань ВПО

Травневе та Гладосове. Ситуація нормалізована

У червні чиновники повернули під контроль України два селища у Донецькій області, які раніше помилково віднесли до непідконтрольних територій

З 2014 року селища Гладосове та Травневе опинилися на лінії зіткнення. У грудні 2017 року офіцер Генштабу Збройних сил України Владислав Волошин в ефірі Громадського запевнив, що селища були весь цей час підконтрольні Збройним силам України. Їх “ніхто не звільняв”.

Але з незрозумілих причин у лютому 2018 року при внесенні змін в розпорядження №1085 обидва населених пункти потрапили у статус таких, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Детальніше

У червні 2018 року, після численних звернень експертів програми “Радник з питань ВПО”, Донецької ОДА, представників міжнародних гуманітарних організацій до очільників СБУ, Міністерства оборони, МВС та інших державних структур, селища повернули під контроль України.

З метою моніторингу поточної ситуації в цих населених пунктах 20 липня відбулась зустріч із мешканцями селищ Травневого та Гладосового делегації з представників УВКБ ООН, органів місцевої влади, районного управління соціального захисту населення, районного управління Пенсійного фонду України, сектору Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, громадських організацій “Проліска”, “Право на захист” та програми “Радник з питань ВПО” в селищі Новолуганське, до складу якого відноситься Травневе.

Наразі ситуація в селищах нормалізована. Мешканці отримують необхідну соціальну, психологічну, гуманітарну допомогу. Планується відновлення дороги. Міжнародний Комітет Червоного хреста запустив соціальний безкоштовний транспорт. На розгляді Верховної ради України знаходиться законопроект про підпорядкування селища Гладосове до Бахмутського району.

“Ми спілкувалися із мешканцями, які запевнили, що наразі немає проблем із забезпеченням всім необхідним. Звичайно зберігається напружена ситуація із транспортним сполученням до цих населених пунктів, доступом до медичних послуг”, – зазначив радник з питань ВПО в Донецькій області Олександр Ворошков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *