Прийнятий Кабміном план з інтеграції внутрішньо переміщених осіб важливий, але малоперспективний – Радник з питань ВПО

Прийнятий Кабміном план з інтеграції внутрішньо переміщених осіб важливий, але малоперспективний

21 листопада Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з виконання Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року.

Ця Стратегія, затверджена ще у листопаді 2017 року, спрямована на розв’язання державою проблеми внутрішнього переміщення громадян України та його наслідків. Автори документу акцентували увагу на тому, що на відміну від попередніх, «метою цієї Стратегії є визначення довгострокових рішень щодо розв’язання проблем внутрішньо переміщених осіб».

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб разом з Міністерством соціальної політики та іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробили план реалізації положень Стратегії. В тексті плану розписані завдання у таких важливих та актуальних напрямках роботи, як забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, оцінка матеріальної шкоди та надання компенсації переселенцям після повернення контролю над окупованими територіями, забезпечення прав переселенців на отримання пенсії та інших соціальних виплат без обмежень і так далі.

Однак переважна більшість заходів, які передбачені в плані, це «розроблення проекту нормативно-правового акту», «опрацювання питання», «проведення аналізу проблем», тобто активності, що мають характер скоріше підготовчих, ніж таких, які можуть реально вирішити зазначені в плані проблеми.

«Затвердження плану заходів є безумовно важливим кроком, втім без затвердження бюджетних видатків на програму навантаження з реалізації плану лягає на плечі регіонів, що може посилити напруження між місцевими громадами та переселенцями. Крім того варто підкреслити, що в плані для Міністерства соціальної політики України не передбачені конкретні механізми вирішення проблем переселенців, в особливості скасування дискримінаційних по відношенню до переселенців процедур», – зазначила Валерія Вершиніна, менеджерка програми «Радник з питань ВПО».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *