Переселенка з Торецька та учасниця бойових дій отримала державну компенсацію та купила житло – Радник з питань ВПО

Переселенка з Торецька та учасниця бойових дій отримала державну компенсацію та купила житло

Про свій досвід розповіла переселенка із Торецька та учасниця бойових дій Стелла, що наразі мешкає у Львові.

Стелла з Торецька, міста у Донецькій області. З літа 2014 брала участь у бойових діях на сході України. 2015 року вона потрапила у львівський госпіталь, де протягом року лікувалася та оформлювала інвалідність. Тоді ж Стелла познайомилася із радницею з питань ВПО у Львівській області Оксаною Яковець.

«Із Оксаною Яковець я познайомилася у Львові, де перебувала на довготривалому лікуванні і оформлювала інвалідність. Вона допомогла мені зібрати усі необхідні документи для державної компенсації. Було дуже багато незрозумілого  — як зареєструватися, де брати довідки. Адже тоді в законах було багато білих плям і неузгодженостей».

Стелла перевезла до Львова трьох дітей, що на той час мешкали з бабусею у Харкові. А вже 2017 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 280 “Питання забезпечення житлом ВПО, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України” Стелла отримала компенсацію і за рік купила власну квартиру.

«Загалом я задоволена тим, що вдалося отримати гроші та купити квартиру. Хоча це забрало значно більше часу, ніж я очікувала, — каже Стелла. — Зараз я вважаю себе інтегрованою у громаду Львова, адже маю власне житло і коло спілкування — тут також живуть хлопці, разом із якими я воювала».

За інформацією громадської організації «Юридична сотня», 2016 року власне житло чи грошову компенсацію за нього отримали 1300 учасників бойових дій і членів їхніх сімей. Станом на 1 вересня 2017 року в черзі на житло перебували 37 683 учасники бойових дій.

«Навіть, якщо уявити, що число ветеранів та членів їхньої родини, які перебувають на квартирному обліку, більше не буде зростати, то з урахуванням теперішнього темпу на забезпечення всіх цих осіб власним житлом потрібно щонайменше 30 років», — йдеться у звіті «Стан виконання бюджетних програм з питань соціального захисту учасників війни України проти російської агресі», підготовленому «Юридичною сотнею».

Оксана Яковець

Також читайте історію Сергія з Донецька, який завдяки допомозі Радниці з питань ВПО зміг отримати медичні препарати по програмі «Доступні ліки» 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *