Переселенка з Криму заснувала власний театр – Радник з питань ВПО

Переселенка з Криму заснувала власний театр

Про свій досвід розповіла Наталя, що переїхала із Сімферополі до Львова.

Навесні 2014 року Наталя разом із двома синами переїхала із Сімферополя до Львова. За рік спільно з львів’янином вона заснувала аматорсько-професійний театр “Domus”, де стала головним режисером. Половина колективу склали переселенці з Криму.

Наталя вважає, що заходи щодо проблем переселенців, організовані радницею з питань ВПО у Львівській області Оксаною Яковець, дали їй можливість обговорювати з переселенцями їхні спільні проблеми. Це, а також робота за спеціальністю та спілкування з місцевими мешканцями, допомогло Наталі інтегруватися у нову громаду.

“Звісно, вже зараз я вважаю себе інтегрованою у громаду Львова, адже живу тут майже п’ять років. За цей час я створила колектив, у якому є і переселенці, і місцеві мешканці”, — каже Наталя.

Тим не менш, найбільша для переселенців проблема — забезпечення власним житлом — залишається досі не вирішеною і для Наталі. Разом із дітьми вона живе в орендованій квартирі.

Згідно з результатами останнього дослідження Міжнародної організації з міграції, 80% переселенців вважають себе повністю або частково інтегрованими в нові громади. Необхідними для цього умовами вони називають наявність житла, роботи, сім’ї і друзів.

“Більшість ВПО продовжують жити в орендованому житлі: 48% мешкають в орендованих квартирах, 10% – в орендованих будинках і 4% – в орендованих кімнатах”, — йдеться у звіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *