Переселенець з Донецька взяв участь у програмі “Доступні ліки” – Радник з питань ВПО

Переселенець з Донецька взяв участь у програмі “Доступні ліки”

Про свій досвід розповів Сергій, що переїхав із Донецька до Трускавця Львівської області.

Сергій не може працювати за станом здоров’я. Основний дохід переселенця — пенсія по інвалідності та щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання. Значна частина цих коштів іде на постійне лікування.

У кінці 2017 року Сергій став учасником програми “Доступні ліки”. До листопада 2018 року він із невеликою доплатою отримував медичні препарати для лікування ішемії та діабету другого типу.

“Оксана Яковець (радниця з питань ВПО у Львівській області — ред.) підказала, що, незважаючи на статус ВПО, я можу брати участь у програмі “Доступні ліки”, — розказує Сергій. — Я одразу звернувся в лікарню, отримав рецепт і протягом року успішно отримував ліки”.

На думку радниці з питань ВПО у Львівській області Оксани Яковець, про можливість взяти участь у програмі “Доступні ліки” переселенцям мають розповідати їхні лікарі.

“Якби Сергій дізнався про програму під час чергового візиту в лікарню, він почав би отримувати медичні препарати раніше”, — вважає Оксана Яковець.

З листопада програму “Доступні ліки” призупинили, тому останні два місяці Сергію доводиться купувати ліки за власний кошт.

“Так сталось, бо закінчилися кошти, закладені у бюджет програми, — пояснює Оксана Яковець. — Якщо б програму не закрили і аптеки продовжили видавали ліки, то держава не змогла б компенсувати ці витрати. На наступний рік кошти передбачені, і люди знову зможуть скористатися програмою”.

Урядова програма “Доступні ліки” працює з квітня 2017 року. У ній беруть участь пацієнти з діабетом другого типу, серцево-судинними захворюваннями та бронхіальною астмою. Вони отримують необхідні ліки безоплатно або з доплатою. Переселенці можуть брати участь у програмі так само, як і всі громадяни.

Серед актуальних для переселенців проблем — неможливість отримувати ліки безкоштовно для тих, хто мав таку змогу до переїзду, адже місцеві бюджети формуються без урахування кількості ВПО. Про це йдеться в минулорічному дослідженні громадської організації “КримСОС” “Доступ до медицини для внутрішньо переміщених осіб”.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *