ПАРЄ не піддалася на підкупи та погрози Росії – Радник з питань ВПО

ПАРЄ не піддалася на підкупи та погрози Росії

Завдяки українській делегації, депутати не підтримали зміни до регламенту, які б повернули Росію до складу Парламентської Асамблеї.

На розгляд Осінньої Сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи була винесена резолюція, яка передбачала зміни до Регламенту ПАРЄ шляхом збільшення порогу голосування  – до 2/3 голосів замість ½. У випадку прийняття цієї резолюції, механізм накладення санкцій ПАРЄ суттєво ускладнювався. Ускладнення процедури накладення санкцій означало б повернення РФ до ПАРЄ. Тобто повернення держави, якою не було виконано жодну з вимог ПАРЄ із раніше прийнятих резолюцій – захист населення, відновлення прав кримських татар та верховенства права на територіях під її ефективним контролем (тобто в Криму та на Донбасі), розслідування порушень прав людини та покарання винних, виконання Мінських домовленостей, припинення репресій  проти осіб, які підтримують Україну, сприяння незалежному моніторингу ситуації з прав людини.

За результатами дебатів, в яких українська делегація була дуже емоційною і водночас – переконливою і професійною, Резолюцію було «завалено». Проект резолюції був відправлений на доопрацювання в комітет. За це рішення проголосувало 99 депутатів ПАРЄ (79 голосували проти, 16 утрималися). Наступний розгляд вже доопрацьованої Резолюції відбудеться вже наступного року.

Нагадаємо, що в 2014 році ПАРЄ наклала санкції на РФ – зокрема, позбавив  права брати участь у голосуванні та формуванні органів ПАРЄ. Санкції проти російської делегації діяли до 2016 року, після чого РФ відмовилася від участі в діяльності ПАРЄ. У відповідь на накладення санкцій Росія маніпулювала несплатою членських внесків, невизнанням компетенції органів Ради Європи, зокрема Європейського суду з прав людини.

Про ПАРЄ

ПАРЄ – це дорадчий статутний орган Ради Європи (другим статутним органом є Комітет Міністрів), до складу якого входять представники парламентів усіх держав-членів Ради Європи (на сьогодні членами Ради Європи є 47 країн). Серед інших питань порядку денного – радикалізація мігрантів та громад діаспори в Європі, міграція з гендерної точки зору, об’єднання сімей, рівність, ядерна безпека та безпека в Європі.

Ганна Дудінська,  юристка програми “Радник з питань ВПО”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *