Мешканці модульного містечка протестують проти високих тарифів на комунальні послуги. – Радник з питань ВПО

Мешканці модульного містечка протестують проти високих тарифів на комунальні послуги.

У Павлограді, Дніпропетровської області, мешканці модульного містечка протестують проти високих тарифів на комунальні послуги.

Містечко для тимчасового розміщення людей, які змушені були покинути домівки через війну та окупацію, відкрили у місті в 2015 році. Гроші на будівництво виділив Федеральний уряд Німеччини. Містечко було розраховане на розміщення 640 осіб. Проживання в модульному містечку безкоштовне, проте мешканці мають сплачувати за комунальні послуги. До січня 2019 року місцева влада компенсувала частину витрат. Однак, починаючи з 2019 року, влада відмовилася від компенсації. Наразі мешканці модульного містечка, які в більшості своїй є внутрішньо переміщеними особами, змушені сплачувати за тарифами для юридичних осіб.

Як повідомив радник з питань ВПО в Дніпропетровській області Георгій Бібік, який 25 лютого разом із представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СMM) приїхав на зустріч з мешканцями модульного містечка:

«Люди спочатку платили в середньому 150 грн на місяць, як і в інших модульних містечках по Україні. Потім через те, що місцева влада частково припинила надавати дотації, сума зросла до 300 грн влітку та 550 грн взимку. А тепер лише за січень людям прийшли платіжки по 1450 грн. Це непідйомні суми для мешканців. Одна багатодітна родина має борги за 2 місяця більше 15 тис. грн», –  Георгій Бібік.

Мешканці містечка вже вирішили написати листа до Верховної ради України з проханням допомогти у розв’язанні ситуації з новими тарифами, а також підготували окремі звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, з проханням встановити тарифи, чинні для всіх інших громадян України, та до міської влади і обленерго з проханням встановити індивідуальні лічильники електроенергії на кожну кімнату.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *