Куди зникли 77 тис. пенсіонерів-переселенців? – Радник з питань ВПО

Куди зникли 77 тис. пенсіонерів-переселенців?

За даними Міністерства соціальної політики України, станом на кінець січня 2019 року в Україні зареєстровано 692 тис. пенсіонерів, які мають довідку внутрішньо переміщеної особи. За місяць до цього, наприкінці грудня 2018 року, те ж саме Міністерство соціальної політики повідомляло про понад 769 тис. пенсіонерів-ВПО в Україні. Щонайменше  77 тис. пенсіонерів-переселенців зникли з офіційної статистики.

Як пояснила Валерія Вершиніна, менеджерка програми «Радник з питань ВПО»,  зникнення з обліку такої великої кількості громадян України – пенсіонерів пов’язане з неефективністю чинної  системи обліку переселенців.

«Починаючи з 2015 року система реєстрації та контролю за місцем проживання пенсіонерів-переселенців постійно посилювалась. Пенсіонерів перевіряли вдома, у відділеннях банків, змушували проходити різні системи верифікації, порушуючи права громадян, які постраждали від окупації та російської агресії. Страждають від такого підходу і працівники соцзахисту, які змушені працювати понаднормово. Однак ці всі зусилля, витрачені на них бюджетні кошти виявляються неефективними», – зазначила Валерія Вершиніна.

На думку правозахисниці, перевантаження системи соцзахисту в поєднанні з впровадженням роботи нової програми обліку та призначення допомоги ВПО призвели до   зникнення з бази даних 77 тисяч пенсіонерів, які могли бути або «втрачені» під час переходу на нове програмне забезпечення, або бути так званими «двійниками», що малореально, з огляду  на загальний об’єм перевірочних та контролюючих заходів.

«Потрібно змінювати саму політику щодо пенсіонерів-переселенців. Держава повинна відновити права переселенців та мешканців окупованих територій на пенсію, а не винахідливо шукати нові дискримінаційні способи контролю», – запевнила менеджерка програми «Радник з питань ВПО».

Нагадаємо, що проект Закону 6692, який має врегулювати зазначене питання, вже понад рік чекає розгляду в Парламенті.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *