Дискримінація переселенців за гроші платників податків – Радник з питань ВПО

Дискримінація переселенців за гроші платників податків

Українські платники податків платять тричі за дискримінаційну політики держави по відношенню до переселенців. Про це в ефірі радіо «Голос Донбасу» заявила Валерія Вершиніна, менеджерка програми «Радник з питань ВПО». Пояснюючи ситуацію із невиплатою пенсій переселенцям, експертка зазначила, що у разі, якщо постраждалий від дій Пенсійного фонду громадянин звернеться до суду для повернення невиплаченої пенсії, витрати по виграшній справі ляжуть на плечі платників податків.


«Наразі через позицію держави, єдиний спосіб повернути собі пенсію є звернення до суду. Звернутися до суду можна або через центри безоплатної вторинної допомоги, або із залученням адвоката. Оскільки ці справи виграшні, то коли людина виграє позов, держава змушена сплатити пенсію, судове мито і послуги адвоката. Тобто ми, як платники податків, сплачуємо тричі за те, що держава зобов’язана робити без цих всіх додаткових витрат», – зазначила Валерія Вершиніна.


Ця ситуація, на думку експертки, вигідна в першу чергу окупаційній владі на непідконтрольних територіях Донбасу. Продумана політики держави по відношенню до переселенців сприяла б тому, що на підконтрольні території з окупованих переміщувалося більше громадян, що суттєво ускладнило б життя окупантам, бо не «можна бути володарем пустелі». Ще одна причина дискримінаційної політики держави по відношенню до своїх громадян, постраждалих від війни та окупації – це економія коштів.

 

«Держбюджет використовує кошти, які держава зобов’язана сплатити громадянам, на щось інше. Сьогодні у держави є велика заборгованість перед власними громадянами. І якщо б завтра всі ці гроші громадяни почали б вимагати у держави, це був би колапс», – заявила менеджерка програми «Радник з питань ВПО».


Слухати повний запис ефіру –


Раніше ми писали про історію Ігоря Козловського, відомого вченого з Донецька, якому Пенсійний фонд припинив виплату пенсії тільки через те, що вчений виїздив в Європу для участі в зустрічах із європейськими високопосадовцями.

Читати про історію Ігоря Козловського

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *