Чому переселенцям відмовляють у субсидії – Радник з питань ВПО

Чому переселенцям відмовляють у субсидії

Експерти програми «Радник з питань ВПО» зібрали найбільш типові причини відмови внутрішньо переміщеним особам у призначенні житлових субсидій

«Варто розуміти, що ВПО – це люди, які змушені були залишити свої домівки. І вони здебільшого не відчувають тут, на контрольованих територіях, необхідної їм підтримки, однак постійно змушені мати справу з різними адміністративними процедурами і бюрократією. Іноді це виглядає як знущання. На жаль», – Ірина Лоюк, юристка програми «Радник з питань ВПО».

Експерти програми зібрали інформацію про проблеми, з якими стикаються переселенці при оформленні субсидії. Наприклад, у Запоріжжі мешканці модульного містечка для переселенців не можуть отримати субсидії через те, що модульні будинки не є житловими приміщеннями і, відповідно, не підпадають під дію норм Постанови №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Ми також отримуємо звернення про відмову у наданні субсидій через відсутність офіційних доходів. Жодним чином не маємо наміру захищати виплати «у конвертах», адже це цілковито незаконно, однак визнаємо – такі факти в українській дійсності існують і їх варто враховувати до часу знищення цього явища.

У субсидії відмовляють і в інших випадках. Наприклад, жінці з Донецької області, яка перебуває на обліку у центрі зайнятості та отримує допомогу з безробіття 544,00 грн, відмовили у наданні субсидії через замалий дохід.  

Держава має врахувати той факт, що переселенцям одразу після переміщення, на перших етапах інтеграції набагато складніше знайти роботу та житло. Ставши заручниками ситуації, люди намагаються знайти вихід, але натикаються на численні обмеження, створені державою.

«Варто розглянути можливість зробити для цієї категорії виняток, зокрема щодо вимог мінімальних розмірів зарплат та ЄСВ, хоча б на певний період від часу переїзду на нове місце проживання», – запропонувала Ірина Лоюк учасникам робочої наради з питання призначення житлових субсидій, організованої Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *