0,18%. Саме стільки дітей отримали статус постраждалих внаслідок військових дій – Радник з питань ВПО

0,18%. Саме стільки дітей отримали статус постраждалих внаслідок військових дій

За даними Міністерства соціальної політики на 1 вересня 2018 року 1 665 дітей в Україні отримали цей статус, водночас право на його отримання мають понад 940 тис. дітей.

 

Про це під час експертного обговорення сьогодні заявив Володимир Вовк, заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики. За словами чиновника, потенційно на статус претендує майже 240 тис. дітей ВПО, понад 400 тис. дітей, які проживають на території Луганської та Донецької областей, майже 2000 дітей загиблих військовослужбовців, та понад 300 тис. дітей, які у разі переїзду із тимчасово окупованих територій на підконтрольну територію матимуть право на отримання цього статусу.

«Ті діти, які на початок агресії знаходилися у Донецькій та Луганській областях, мають право на отримання цього статусу, як і діти, батьки яких брали участь у збройному конфлікті, мали поранення, контузію або ж загинули внаслідок воєнних дій», – зазначив чиновник.

За даними Мінсоцполітики, у Луганській області статус отримали 825 дітей, у Донецькій області – 580 дітей, 122 дитини у Волинській області, 24 дитини у Дніпропетровській області, 4 дитини в Київській області, 2 дитини у Рівненській, 1 дитина в Харківській та 1 дитина в м. Києві. Ще 35 тис. дітей зараз очікують на завершення процесу оформлення статусу.

Інфографіка – Статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *