Програма «Радник з питань внутрішньо переміщених осіб» – Радник з питань ВПО

Програма «Радник з питань внутрішньо переміщених осіб»

Програма радників складається з мережі спеціалістів, радників, які надають консультації на місцевому та національному рівнях задля вирішення проблемних питань переселенців. Проект реалізується командою програми «Радник з питань ВПО» спільно з виконавчими партнерами Depaul International через ВБФ «Деполь Україна» та ГО «Ла Страда-Україна» у співпраці з Міністерством соціальної політики України.

Програма має два рівні в роботі з внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Радники національного рівня та «Деполь Україна» працюють безпосередньо з переселенцями, управліннями праці та соціального захисту населення (УПСЗН) та громадськими організаціями над невідкладними завданнями та запитами ВПО.

На центральному рівні радники, Департамент стратегії та адвокації та «Ла Страда-Україна» проводять тренінги для фахівців Міністерства соціальної політики України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, УПСЗН та інших державних органів. Тренінги стосуються процедурних і законодавчих змін на користь переселенців та інших громадян, які постраждали від конфлікту, з окремим акцентом на питаннях пенсій, соціальних виплат та запобігання сексуальному насильству в ситуації військового конфлікту.

Досягнення програми:

— Станом на грудень 2016 року (від вересня 2015 року) понад 80 000 окремих персональних справ ВПО опрацьовані безпосередньо, в результаті чого були вирішені питання реєстрації переселенців та оформлення соціальних виплат.

— Понад 450 працівників УПСЗН та Мінсоцполітики брали участь у тренінговій програмі щодо оформлення документів для переселенців, юридичної та психологічної підтримки з метою в подальшому охопити цією інформацією ще 1200 осіб цільової аудиторії, що в результаті скоротить кількість випадків професійного вигорання та дасть можливість більш ефективного опрацювання справ переселенців.

— 300 представників обласних УПСЗН та Національної поліції пройшли навчання з основ розпізнавання сексуального насилля з метою охоплення в подальшому ще 690 фахівців, що закладає засади для проведення більш цілеспрямованих тренінгів.

— Проводиться національна медіа-кампанія щодо запобігання сексуальному насильству із супровідними відео- та друкованими матеріалами, яка підтримується через ГО «Ла Страда-Україна».

— Пришвидшено процедуру реєстрації переселенців та покращено алгоритм призначення соціальних виплат завдяки реалізації на національному рівні процедури щодо реєстрації ВПО, розробленої фахівцями Програми.

— Розроблено п’ять законодавчих поправок, які спрямовані на усунення дискримінаційних та некоректних норм законодавства щодо ВПО.

— Підтримано більше 65 проектів від громадських організацій, спрямованих на підтримку ВПО, загальне охоплення вторинних бенефіціарів якими становить понад 320 000 осіб. Фінансування надавалося в рамках Програми залучення громад через серію малих грантів задля інтеграції ВПО в місцеві громади та сприяння культурному обміну між ними.

www.radnyk.org Програма радників