. – Радник з питань ВПО

.

Про те чи варто переселенцям боятись втратити адресну допомогу, соціальні виплати та пенсії, що робити із переліком населених пунктів на лінії зіткнення та коли нарешті мешканці селищ Травневе, Катериновка та Гладосове зможуть скористатись своїми законними правами.

Початок Операції Об’єднаних Cил (ООС) та інформація про завершення АТО викликали багато запитань щодо подальших шляхів реалізації прав ВПО. Протягом останніх двох тижнів Радники та експерти програми “Радник з питань ВПО” отримують безліч дзвінків, щодо різних аспектів призначення та поновлення соціальної допомоги ВПО. Особливо гостро стоїть питання виплати пенсій у населених пунктах Травневе, Катериновка, Гладосове, мешканці яких вже тривалий час залишені без соціальної допомоги. 

Варто наголосити, що початок ООС суттєво не змінить процедури отримання соціальної допомоги переселенцями. Завершення АТО на територіях, підконтрольних Україні, не завершує дію законів та розпоряджень, які регулюють питання забезпечення соціальних прав ВПО. Зокрема продовжуватиме діяти Розпорядження КМУ від 7 листопада 2014 р. № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення». Внесення змін до цього документу належить до компетенції міністерства внутрішніх справ України. Раніше експерти програми «Радник з питань ВПО» вже звертали увагу на недоліки в тексті Розпорядження 1085-р, які позбавили соціальної допомоги мешканців селища Травневе на Донеччині. Як стало відомо експертам, скасовувати зазначене Розрядження наразі не планується. Натомість військове командування ООС,  відповідно до нових повноважень, встановлюватиме межі та визначатиме статус територій, на яких проводиться операція. Відповідний проект Указу Президента вже направлено на погодження до центральних органів влади. 

Команда програми “Радник з питань ВПО” звертається із проханням повідомляти про випадки порушення прав ВПО, проблеми із соціальними виплатами та інші ускладнення для громадян України, які пов’язані із початком ООС. Інформацію надсилайте за адресою, вказаною на сайті Програми або сторінку у Facebook.

Про операцію

З 30 квітня розпочалася Операція Об’єднаних сил, якою командує Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ на чолі з генерал-лейтенантом Сергієм Наєвом. Фактично, все командування в зоні проведення операції перейшло в руки військових.  На території операції почав діяти особливий порядок, який передбачає надання органам сектору безпеки та оборони, іншим державним органам України спеціальних повноважень, необхідних для здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях.

Цей особливий порядок зачіпає в тому числі і питання захисту прав та свобод громадян України у зоні конфлікту та ВПО. 2 травня, в м. Краматорськ, під час брифінгу з нагоди початку операції Об’єднаних сил генерал – лейтенант Сергій Наєв підкреслив, що зміна командування та запровадження нового порядку має на меті поновлення в районах навколо лінії розмежування або на тимчасово окупованих територіях верховенства права. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *