Закордонний паспорт і довідка ВПО – Радник з питань ВПО

Закордонний паспорт і довідка ВПО

Ситуація:  Особа звертається за отриманням довідки внутрішньо переміщеної особи, але у неї відсутній паспорт громадянина України, втратила його. Що робити управлінню праці та соціального забезпечення населення (УПСЗН) в цьому випадку? Чи може особа отримати довідку, показавши інший документ?

Законом України «Про забезпечення прав і свобод ВПО» та постановою Уряду «Про облік внутрішньо переміщених осіб» (№ 509) передбачено підставу відмови у видачі довідки ситуацію втрати заявником документа, який посвідчує особу і в якому зазначено його громадянство.

Разом з тим особа, після відновлення документа, має право знову звернутися до УПСЗН та отримати довідку внутрішньо переміщеної особи.

Проте згаданою постановою №509 також передбачено, що людина, яка звертається за видачею довідки, повинна подати документ, який підтверджує її особу і громадянство України. Відповідно до  ЗУ “Про громадянство України” закородонний паспорт включен до переліку документів, які підтверджують особу та громадянство України. Таким чином, особа у разі наявності у неї закордонного паспорта також може звернутися до УПСЗН та подати закордонний паспорт як документ для отримання довідки.

При цьому варто наголосити, що у випадку подання закордонного паспорта заявник повинен також надати перекониливі докази свого проживання на територіях, де виникли обставини, які викликали переміщення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *