Законні представники дитини-ВПО – Радник з питань ВПО

Законні представники дитини-ВПО

Ситуація:   До управілння праці та соціального захисту населення (УПСЗН) звернулась особа, у якої перебуває неповнолітня ВПО, та надала рішення сільської ради про те, що вона є законним представником дитини. Хто відповідно до чинного законодавства України може бути законними представниками дітей-ВПО? Чи може УПСЗН вважати легітимним представника за рішенням сільської ради?  

Насамперед, підставою для обов’язкового представництва можна вважати народження дитини, посвідчене належним чином (кровна спорідненість). Відповідно до статті 242 Цивільного кодексу України, законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей можуть бути батьки, усиновлювачі або опікуни. Усиновлювачі за своїм правовим становищем прирівнюються до батьків. Інститут опіки можна віднести також до обов’язкового представництва, але, окрім визначення закону, для цього необхідна ще наявність відповідного адміністративного акту. Особи, які призначені опікунами або піклувальниками, є законними представниками тих осіб, щодо яких ухвалено відповідне рішення. Опіку або піклування над дитиною може бути встановлено за рішенням служби у справах неповнолітніх чи за рішенням суду.

Слід зазначити, що кожен орган влади повинен діяти винятково в межах своїх повноважень. До повноважень сільських рад не віднесено визнання особи опікуном чи піклувальником і відповідно законним представником дитини. Отже, рішення сільської ради про те, що особа є законним представником дитини, є протиправним і не може бути прийнято до уваги УПСЗН.

Таким чином, особі, у якої проживає дитина-ВПО, необхідно спочатку звернутися до органів опіки та піклування, а потім уже із документом про призначення опіки над дитиною, звертатися в УПСЗН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *