Законні представники дітей — визначення – Радник з питань ВПО

Законні представники дітей — визначення

Ситуація: Хто відповідно до законодавства України є законними представниками дітей?

Підставою обов’язкового представництва можна вважати народження дитини, посвідчене належним чином (кровна спорідненість). Це закріплено в статті 242 Цивільного кодексу України, згідно з якою законними представниками є батьки (стосовно своїх малолітніх та неповнолітніх дітей).

Законними представниками малолітніх дітей є також усиновлювачі, які за своїм правовим становищем дорівнюються до батьків (стаття 207 Сімейного кодексу України).

До обов’язкового представництва, яке окрім вказівки закону передбачає ще й наявність адміністративного акту, можна віднести інститут опіки. За рішенням служби в справах неповнолітніх або рішення суду може бути встановлено опіку або піклування. Особи, які призначені опікунами або піклувальниками є законними представниками тих осіб, відносно до яких прийнято відповідне рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *