Який порядок припинення дії довідки для переселенців, які повернулися до покинутого місця проживання на окупованих територіях? – Радник з питань ВПО

Який порядок припинення дії довідки для переселенців, які повернулися до покинутого місця проживання на окупованих територіях?

Ситуація: До працівників управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) звернулась особа, яка є власником житла, та повідомила, що внутрішньо переміщені особи (ВПО), які мешкали та були зареєстровані у її приміщенні, повернулися додому. Яким чином УПСЗН має скасувати дію довідки?

У Законі України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» чітко зазначено, що одна з підстав скасування дії довідки — тривала відсутність, що дає право вважати ВПО такими, що повернулися до попереднього місця проживання.

Заява власника житла, де мешкали ВПО, дає можливість припустити, що переселенці повернулися до покинутого місця проживання. Проте для скасування довідки цього замало. Необхідно отримати й інші підтвердження.

Відповідно до вимог Постанови Уряду № 365, УПСЗН можуть проводити додаткові перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи зі складенням акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за наявності інформації про повернення внутрішньо переміщеної особи на тимчасово окуповану територію України, до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Підтвердженнями для скасування довідки, зокрема, можуть бути:

 • акт, складений УПСЗН про відсутність осіб за адресою, яку вони зазначали в довідці,
 • відомості від Держприкордонслужби,
 • інформація від місцевих органів самоврядування та інше.

Скасувати дію довідки можна тільки після того, як зібрано всі належні документи. Відповідне рішення повинно бути оформлене в письмовому вигляді, з описом конкретної ситуації та посиланням на підставу скасування дії довідки. Воно також повинно бути підписане керівником УПСЗН.

  • 07.09.2017 at 10:56
   Permalink

   “Відповідно до п.9 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування затвердженого постановою КМУ № 365 за наявності підстав для скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, визначених статтею 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, що підтверджується письмовою інформацією Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Національної поліції, ДМС, Мінфіну, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, волонтерських, благодійних організацій, інших юридичних і фізичних осіб, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам, керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення приймає рішення про скасування такої довідки.
   У день прийняття рішення про скасування довідки керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення припиняє призначені структурним підрозділом з питань соціального захисту населення соціальні виплати такій особі та інформує про прийняте рішення органи, що здійснюють соціальні виплати, які припиняють соціальні виплати такій особі до прийняття остаточного рішення комісією.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *