Якими документами підтверджуються рідство баби, діда, сестри, брата, представника неповнолітньої дитини, яка перемістилась з зони АТО без батьків? – Радник з питань ВПО

Якими документами підтверджуються рідство баби, діда, сестри, брата, представника неповнолітньої дитини, яка перемістилась з зони АТО без батьків?

Згідно п.4 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого Постановою КМУ №509 від 01.10.14 (далі – Порядок оформлення), у разі подання заяви про взяття на облік малолітньої дитини особою, зазначеною в абзацах третьому – шостому пункту 2 цього Порядку (тобто, в тому числі – зазначеними у питанні особами), додатково подаються:

  • документ, що посвідчує особу заявника;
  • документи, що підтверджують родинні стосунки між дитиною та заявником;
  • документ, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування або керівника дитячого закладу, закладу охорони здоров’я або закладу соціального захисту дітей, в якому дитина перебуває на повному державному забезпеченні, та документ, що підтверджує факт зарахування дитини до такого закладу.

Документами, що підтверджують родинні стосунки між дитиною та заявником можуть бути свідоцтва про народження дитини та свідоцтва про народження її батьків (у випадку наявності баби чи діда), або свідоцтва про народження відповідно брата чи сестри. Крім того, це можуть бути відомості з державного реєстру актів цивільного стану, свідоцтва про шлюб та про розлучення, рішення суду, тощо.

У випадку представництва малолітньої дитини (крім батьків) документом, що підтверджує представництво може бути рішення органу опіки та піклування, відповідне судове рішення, підтверджуючи документи з акладу, де знаходиться дитина.

Перелік зазначених документів не є обмеженим і залежить від існуючих конкретних обставин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *