Як підтвердити проживання на окупованій території, не маючи там реєстрації? – Радник з питань ВПО

Як підтвердити проживання на окупованій території, не маючи там реєстрації?

Ситуація: Жінка проживала й була зареєстрована в Донецьку до березня 2014 року. За станом здоров’я їй було рекомендовано переїхати до Криму. Тому жінка знялася з реєстрації в Донецьку, купила житло в Криму, однак уже не встигла зареєструватися на новому місці, оскільки почалась окупація. У реєстрі прав на нерухоме майно її договір купівлі-продажу не відображається. Зараз жінка хоче отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Як вона може це зробити?

По-перше, якщо жінка має оригінали документів щодо купівлі житла в Криму, працівник УПСЗН може порадити їй звернутися до реєстраторів аби внести своє майно в реєстр. Якщо ж їй відмовлять у цьому, то необхідно попросити оформити відмову письмово. Таким чином, жінка зможе закріпити за собою житло.

По-друге, хоча жінка вже не була зареєстрована в Донецьку на момент початку окупації, однак усе ще там проживала й була змушена, як і інші, виїхати з міста через загрозу для свого життя. Тому вона має право на отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Оскільки в жінки немає відмітки про реєстрацію, яка б підтвердила факт проживання в Донецьку на день початку окупації, то, відповідно до Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб», працівнику УПСЗН варто попросити жінку надати інші докази цього. До таких доказів належать:

  • військовий квиток із відомостями про проходження військової служби,
  • трудова книжка із записами про здійснення трудової діяльності,
  • документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно,
  • свідоцтво про базову загальну середню освіту, атестат про повну загальну середню освіту, документ про професійно-технічну освіту, документ про вищу освіту (науковий ступінь),
  • довідка з місця навчання,
  • рішення районної, районної в місті Києві чи Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської чи районної в місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування,
  • медичні документи,
  • фотографії, відеозаписи тощо.

Ці докази жінка має подати в місцеве управління соціального захисту населення, яке, після розгляду доказів, зможе видати довідку про взяття на облік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *