ВПО із сіл та міст на лінії розмежування – Радник з питань ВПО

ВПО із сіл та міст на лінії розмежування

Ситуація: Особа, зареєстрована в смт. Станиця Луганська, її житло було зруйноване і вона переїхала до м. Сєвєродонецьк. У розпорядженнях Кабінету міністрів України (КМУ) Станиця Луганська відсутня, як населений пункт, де проводилось АТО. Чи має право така особа отримати статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО)?

Так, особа має право отримати статус ВПО та адресну допомогу.

Станиця Луганська офіційно знаходиться на лінії зіткнення, тому особа, яка покинула селище є внутрішньо переміщеною та має право на статус. У Законі України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» і постанові КМУ № 509 нічого не згадується про перелік населених пунктів, де проводиться АТО або де органи влади не здійснюють свої повноваження. Тож не потрібно звертатися до розпоряджень КМУ про зону АТО для того, щоб узяти особу на облік.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Зазначені обставини вважаються загальновідомими й такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй із прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста й Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *