Відсутність ВПО за місцем проживання – Радник з питань ВПО

Відсутність ВПО за місцем проживання

Ситуація: Внутрішньо переміщена особа (ВПО) з особистих причин виїхала на понад 60 днів із місця проживання, зазначеного в довідці, проте перед виїздом попередила управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) про свою відсутність. Чи повинно управління припинити на цей час виплати соціальної допомоги? Скільки днів внутрішньо переміщена особа може бути відсутня за місцем проживання без втрати адресної допомоги?

Якщо переселенець письмово попереджає управління про свою відсутність понад 60 днів, то виплати на цей час не припиняються. Це передбачено Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Відповідно до Закону, якщо ВПО має обґрунтовані причин, то термін відсутності за місцем проживання може бути збільшено до 90 днів.

У разі не повернення особи до свого місця проживання УПСЗН може здійснити перевірку та, маючи достатні підстави* (передбачені статтею 12 вищезазначеного Закону), скасувати дію довідки ВПО.

* Відсутність ВПО більш ніж 90 днів, за Законом, є максимальним строком відсутності за місцем проживання, перевищення якого дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання. За вимогами Постанови КМУ № 365, наявність інформації про повернення внутрішньо переміщеної особи на тимчасово окуповану територію України, є підставою для проведення додаткової перевірки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *