Відміна скасування довідки ВПО – Радник з питань ВПО

Відміна скасування довідки ВПО

Ситуація: До управління праці і соціального захисту населення (УПСЗН) прийшла особа та заявила, що її родичі поїхали додому та жити в неї більше не будуть. На підставі цих слів, керівник УПСЗН ухвалив рішення про скасування дії довідки. Проте за кілька тижнів ця особа з’явилася до управління вже з родичами та повідомила, що ці особи повернулися й далі будуть жити в неї. Як відновити довідку? Чи має право керівник скасувати своє, раніше ухвалене ним рішення?

Орган місцевого самоврядування не має права ухвалювати рішення, що повністю або частково змінює дію раніше прийнятого акту індивідуальної дії.

Про це йдеться в абзацах 5 та 6 п.5 рішення Конституційного Суду від 16.04.2009 № 7-рп/2009. Органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та інтересів, що охороняються законом, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.

Це є «гарантією стабільності суспільних відносин» між органами місцевого самоврядування та громадянами, що породжує в громадян упевненість у тому, що їхнє становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення.

Проте спірним залишається питання, чи можливо застосувати це рішення у вище зазначеному випадку та аналогічних йому. Тож рекомендуємо звернутися за роз’ясненнями до Міністерства соціальної політики України.

У разі, якщо ще не було прийнято рішення про скасування, простіше особам отримати нові довідки, ніж відновлювати старі.

Якщо ж припинено — тоді особи мають оскаржувати рішення в суді.

Проте звертаємо увагу, що скасування довідки з підстав повернення ВПО до покинутого місця проживання повинно було відбуватися за встановленою процедурою, а саме: слід було зібрати інформацію про тривалу відсутність осіб (понад 60 днів) за зазначеною у їх довідках адресою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *