Верифікація Мінфіну: наслідки для ВПО – Радник з питань ВПО

Верифікація Мінфіну: наслідки для ВПО

Ситуація: Мінфін надсилає списки для проведення верифікації соціальних виплат внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та зазначає строк проведення перевірки — 3 дні. Фізично УПСЗН не має можливості за 3 дні здійснити перевірку, тому особам, які потрапили до списку Мінфіну, виплати припиняються. Чи правильно це?

Припинення виплат у цьому випадку буде протиправним. Адже припинення можливе лише за наявності підстав, визначених постановою Кабінету міністрів України № 365. До них належать:

  • подання уповноваженим представником сім’ї заяви про припинення виплати грошової допомоги;
  • надання інформації державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім’ї протягом двох місяців не працевлаштувалися за сприянням державної служби зайнятості або перебувають у трудових відносинах із роботодавцями на тимчасово окупованій території України, у районах проведення антитерористичної операції чи населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють;
  • зняття з обліку внутрішньо переміщеної особи;
  • виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.

Таким чином інформація з Мінфіну не є підставою для того, аби одразу припинити виплати. Так само, як і не є підставою те, що УПСЗН не здатне здійснити перевірку у визначені Мінфіном строки.

Таким чином, інформація, отримана від Міністерства фінансів щодо соціальних виплат ВПО має рекомендаційний характер та є підставою для перевірки.

Додамо також, що припинення соціальних виплат здійснюється на підставі рішення комісії із зазначенням підстав встановлених у відповідних Законах. Рішення про скасування соціальної виплати оформлюється письмово та повинно мати чітке посилання на підставу припинення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *