Вахтова робота в іншому місті до початку окупації – Радник з питань ВПО

Вахтова робота в іншому місті до початку окупації

Ситуація: Чоловік був зареєстрований у Луганську, однак із 2012 року мав офіційну вахтову роботу в Києві й періодично їздив у Київ (продовжуючи фактично жити в Луганську). Чи має цей чоловік право на довідку внутрішньо переміщеної особи?

Так, чоловік має право на таку довідку. По-перше, оскільки він має відмітку про реєстрацію, проживав у Луганську на момент початку окупації й був змушений покинути місто у зв’язку з окупацією, то він є внутрішньо переміщеною особою.

По-друге, робота в Києві була вахтовою. У законодавстві зазначається, що «вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умови, коли не може бути забезпечене щоденне повернення працівників до місця постійного проживання. Робота організовується за спеціальним режимом праці, як правило, при сумуванні обліку робочого часу, а міжвахтовий відпочинок надається в місцях постійного проживання».

Іншими словами, при роботі вахтовим методом постійним місцем проживання чоловіка слід вважати місце його реєстрації — Луганськ. Аби підтвердити, що робота була організована вахтовим чином, чоловікові слід отримати відповідну довідку з місця роботи та надати її в управління соціального захисту населення (УПСЗН) разом із заявою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *