Тимчасова опіка над дитиною-ВПО – Радник з питань ВПО

Тимчасова опіка над дитиною-ВПО

Ситуація: Мати передала свою малолітню дитину на виховання друзям, а сама повернулася в зону проведення АТО. Зараз ця родина хоче отримати для дитини довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи й адресну допомогу. Яким чином це можна зробити?

Так, така дитина має право на отримання довідки про взяття на облік і на адресну грошову допомогу. Це передбачено Законом України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» та Постановою Кабінету міністрів України № 509. Однак слід з’ясувати, хто може подати необхідні заяви від імені дитини.

Оскільки дитина проживає зараз без батьків та інших родичів (баби, діда, прабаби, прадіда, повнолітніх брата чи сестри, тітки чи дядька, а також мачухи чи вітчима), то заяву на отримання довідки ВПО від імені дитини подає представник органу опіки та піклування за місцем теперішнього проживання дитини.

Заяву на отримання щомісячної адресної допомоги можуть подати, окрім родичів, особи, яким батьки передали дитину на виховання (тільки якщо є заява батьків із їх підписом, засвідченим нотаріально, на отримання такої допомоги), або ж служби в справах дітей. Органи опіки та піклування «вступають у гру» в тому випадку, коли дитину тимчасово доглядають близькі їй сусіди або знайомі, і на це є рішення служби в справах неповнолітніх відповідно до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини.

Крім того, законодавство дозволяє оформити над такою дитиною тимчасову опіку без позбавлення її батьків батьківських прав. Це дозволить вихователям оформлювати на дитину всі необхідні документи без зайвої затримки.

Тому друзям цієї родини можна порекомендувати звернутися до органів опіки та піклування із заявою з проханням або встановити тимчасову опіку над дитиною, або отримати на неї довідку ВПО та адресну допомогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *