Статус ВПО для студента – Радник з питань ВПО

Статус ВПО для студента

Ситуація: Студент вступив на навчання до ВНЗ у 2012 році та мешкає в гуртожитку вишу, при цьому він хоче отримати довідку ВПО та адресну допомогу. Чи має право управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) поставити на облік ВПО таку особу, оскільки він не жив на момент виникнення обставин переміщення за місцем попередньої постійної реєстрації — у м. Донецьк, де виникли такі обставини?

Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що студенти, які здобували певний освітньо-кваліфікаційний рівень та мали реєстрацію місця проживання в гуртожитках, після зняття з реєстрації мають право на отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у випадку, якщо не бажають повернутися до попереднього місця проживання через обставини, зазначені в статті 1 зазначеного Закону.

Таким чином, особа, яка навчається у виші, має право отримати довідку ВПО та адресну допомогу (за наявності права на таку допомогу) після того, як отримає диплом та зніметься з реєстрації в гуртожитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *