Скасування довідки ВПО – Радник з питань ВПО

Скасування довідки ВПО

Ситуація: У програмному забезпеченні міститься багато довідок внутрішньо переміщених осіб (ВПО), за якими особи не отримують соціальних виплат. Також цих осіб за останні півроку робітники управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) жодного разу не бачили. Чи можливо скасувати такі довідки? Яким чином?

По-перше, ВПО має право не бажати отримувати, належні їй соціальні виплати.

По-друге, скасувати довідку можна лише через підстави вказані в статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», а саме:

  1. особа подала заяву про відмову від довідки;
  2. особа скоїла скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину;
  3. особа повернулася до покинутого місця постійного проживання;
  4. особа виїхала на постійне місце проживання за кордон;
  5. особа подала завідомо недостовірні відомості.

Рішення про скасування дії довідки ухвалює керівник УПСЗН, воно повинно містити посилання на одну з підстав та має бути оформлено належним чином (обов’язково в письмовому вигляді!). Кожна підстава, на яку посилається керівник, повинна бути підтверджена відповідними доказами. У разі їх відсутності таке рішення керівника буде протиправним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *