Скасування довідки на підставі неправдивої інформації – Радник з питань ВПО

Скасування довідки на підставі неправдивої інформації

Ситуація: Мешканець Краматорська, звернувся до управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) і повідомив, що за його адресою зареєстровані внутрішньо переміщені особи (ВПО), яких він ніколи не бачив та які в нього ніколи не мешкали. Чи можливо за такою заявою скасувати дію довідки цих ВПО?

Так, можливо. Заява власника житла може розглядатися, як одна з підстав скасування дії довідки, а саме: надання ВПО неправдивої інформації — що передбачено Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Однак, варто пам’ятати, що самої заяви недостатньо. Заяву власника можна розглядати як підставу для проведення перевірки, а не як обставину, яка дозволяє уникнути перевірки та автоматично скасувати довідку.

Рішення про скасування ухвалює керівник УПСЗН у письмовому вигляді з посиланням на конкретну підставу скасування — надання недостовірної інформації.

  • 03.08.2017 at 10:12
    Permalink

    “Заяву власника можна розглядати як підставу для проведення перевірки”
    питання: якої перевірки???? мова йдеться про скасування довідки ВПО, на який нормативний акт посилатися cтосовно перевірок “легітимності” довідок?????????
    постанова №365 передбачає перевірки факту проживання для призначення соціальних виплат

    поясніть, будь ласка

    Відповісти
    • 07.09.2017 at 10:57
      Permalink

      “Відповідно до пункту 4.1 та 4.2 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою КМУ № 365, у разі надходження до управління соцзахисту інформації про ВПО можуть проводитись додаткові перевірки.
      Додаткова перевірка проводиться у разі:
      1) наявності інформації про можливу зміну внутрішньо переміщеною особою фактичного місця проживання/перебування без повідомлення у десятиденний строк про це структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за новим фактичним місцем проживання/перебування або отримання такої інформації від територіальних органів Пенсійного фонду України, робочих органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, центрів зайнятості (далі — органи, що здійснюють соціальні виплати);
      2) наявності інформації про повернення внутрішньо переміщеної особи на тимчасово окуповану територію України, до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, чи її виїзду за кордон, або отримання такої інформації від МВС, СБУ, Держприкордонслужби, Національної поліції, ДМС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, волонтерських, благодійних організацій, інших юридичних і фізичних осіб, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам;
      Тобто, якщо власник помешкання звернувся до управління соцзахисту і повідомив, що ВПО у нього не проживає, працівники соцзахисту проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

      Відповісти

Залишити відповідь до Олена Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *