Щодо депозитів ВПО – Радник з питань ВПО

Щодо депозитів ВПО

Ситуація: Особа отримує адресну допомогу. Під час перевірки Державною аудиторською службою виявилось, що особа мала депозит, який перевищує встановлений постановою Кабінету міністрів України розмір. Працівником управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) було викликано внутрішньо переміщену особу (ВПО), яка надала довідку з відділення банку за своїм місцем проживання з відомостями про відсутність депозиту. Проте співробітники Державної аудиторської служби все одно склали акт про переплату адресної допомоги, мотивуючи це тим, що довідка видана відділенням банку в міста Бахмут, а сам депозит був відкритий у відділенні в місті Горлівка. Мовляв, довідка з відділення банку в Бахмуті не підтверджує відсутність депозиту. Чи так це?

Відповідно до банківського законодавства, довідка видана будь-яким відділенням банку підтверджує конкретні відомості щодо всього банку. Доступ до інформації щодо наявності в особи депозиту є в будь-якому відділенні незалежно від місця відкриття.Тобто довідка видана у відділенні банку в Бахмуті підтверджує, що конкретна особа не має депозиту в цьому банку взагалі.

У вище зазначеному випадку, у відповідь на акт Державної аудиторської служби, працівнику УПСЗН необхідно надати заперечення із посиланням на норми діючого законодавства. Вимога повернути адресну допомогу буде протиправною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *