Що робити представникам УПСЗН, якщо при перевірці переселенців, яким призначили перевірку, немає вдома? – Радник з питань ВПО

Що робити представникам УПСЗН, якщо при перевірці переселенців, яким призначили перевірку, немає вдома?

Ситуація: Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) здійснює перевірку місця проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Проте декого з них застати вдома не вдається. Чи потрібно залишати їм повідомлення про обов’язок з’явитися до УПСЗН?

Відповідь залежить від того, чи перевірка пов’язана з призначенням/відновленням допомоги чи з контролем за проведенням соціальних виплат.

У загальному випадку, діїі представників управління праці та соціального захисту населення, якщо ВПО при перевірці немає вдома, визначається Постановою Кабінету Міністрів України № 365.

У ситуації відсутності ВПО при здійсненні перевірки для призначення (відновлення) соціальної виплати порядок дій наступний:

  1. робиться відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;
  2. надається письмове повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів із дати складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї з’явитися до УПСЗН для проходження фізичної ідентифікації;
  3. УПСЗН, протягом трьох робочих днів із дня складення акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, вносить на розгляд комісії з питань призначення (відновлення) пенсій подання про призначення (відновлення), або про відмову в призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати, з урахуванням акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Представники УПСЗН, також, мають проводити контроль за проведенням соціальних виплат ВПО шляхом відвідування не рідше ніж один раз на шість місяців фактичного місця проживання/перебування ВПО, про що складається відповідний акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. За відсутності ВПО за фактичним місцем проживання/перебування під час контролю, представник УПСЗН:

1) робить відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;

2) залишає ВПО повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації;

3) якщо ВПО протягом трьох робочих днів не з’явився, йому надсилається рекомендований лист із повторним повідомленням про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися для проходження фізичної ідентифікації. Водночас УПСЗН робить запит до Держприкордонслужби щодо виїзду внутрішньо переміщеної особи за кордон, на тимчасово окуповану територію України або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження;

За наявності підстав для скасування довідки про взяття на облік ВПО, визначених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення приймає рішення про скасування такої довідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *