Проживання та реєстрація у зоні АТО – Радник з питань ВПО

Проживання та реєстрація у зоні АТО

Ситуація: У 2014 році до управління праці та соціального захисту населення звернулась особа, яка перемістилась із міста Донецьк. Проте зареєстрована вона була у Житомирській області. Така особа надала докази проживання у Донецьку й УПСЗН видало їй довідку ВПО і призначило виплати. Згодом за результатами перевірки фахівцям управління повідомили, що вони не мали права обліковувати таку особу. Чи дійсно це так та чому?

У цій ситуації ключову роль відіграють часові рамки. Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав та свобод ВПО» у редакції від 20.10.2014 року підставою для взяття на облік переселенця була наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, які викликали переміщення, на момент їх виникнення. Тому у 2014 році УПСЗН не мало право надавати довідку ВПО особі, яка не мала реєстрації місця проживання в районі проведення АТО.

Проте 13.01.2016 року до Закону було внесено зміни й підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стало проживання на території, де виникли обставини, а не реєстрація.

Отже, особа мала право надати докази і отримати довідку ВПО тільки з 13.01.2016 р. Видача їй довідки ВПО та сплата адресної допомоги у 2014 році не узгоджувалась із чинними на той час нормами Закону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *