Призначення кількох видів соціальної допомоги та перевірки – Радник з питань ВПО

Призначення кількох видів соціальної допомоги та перевірки

Ситуація: Внутрішньо переміщена особа (ВПО) подала заяву на адресну допомогу. Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) здійснило перевірку та призначило допомогу. Через деякий час особа звернулась за іншим видом допомоги. УПСЗН вдруге здійснило перевірку та склало акт про відсутність ВПО за місцем проживання. Чи має право УПСЗН відмовити в соціальній виплаті, на яку переселенець подав заяву, а також припинити виплату адресної допомоги, призначеної раніше?

Порядок дій представника УПЗСН визначається Постановою Кабінету Міністрів України № 365. Так, у ситуації відсутності ВПО при здійсненні перевірки для призначення (відновлення) соціальної має бути вчинене наступне:

  1. робиться відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;
  2. надається письмове повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів із дати складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї з’явитися до УПСЗН для проходження фізичної ідентифікації;
  3. УПСЗН протягом трьох робочих днів із дня складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї вносить на розгляд комісії з питань призначення (відновлення) пенсій подання про призначення (відновлення) або про відмову в призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати, з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Щодо призначеної раніше виплати варто вказати на відсутність підстав скасовувати виплату без проведення додаткових процедур.

Щодо вже призначених соціальних вплат УПЗСН має право проводити додаткові перевірки в разі:

  1. наявності інформації про можливу зміну ВПО фактичного місця проживання/перебування без повідомлення в десятиденний строк;
  2. наявності інформації про повернення ВПО на непідконтрольні території;
  3. отримання повідомлення від ПАТ «Державний ощадний банк України» про зупинення видаткових операцій;
  4. отримання рекомендацій Мінфіну за результатами проведення верифікації.

Саме наявність зазначених обставин надає можливість прийняти рішення про проведення додаткової перевірки щодо вже призначених соціальних виплат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *