Порядок оформлення скасування довідки ВПО – Радник з питань ВПО

Порядок оформлення скасування довідки ВПО

Ситуація: Внутрішньо переміщена особа  не була виявлена за місцем реєстрації як ВПО, На вимогу з’явитись до управління – не з’явилась. Після запиту до Держприкордон служби було встановлено, що  особа покинула місце реєстраці, повернувшись за місцем реєстрації на непідконтрольній території.Яким чином оформлюється рішення про скасування дії довідки внутрішньо переміщеної особи(ВПО)? Чи існує якась спеціальна процедура для цього? Чи має право комісія прийняти рішення про скасування дії довідки ВПО?

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб»  та постанови Уряду «Про облік внутрішньо переміщених осіб» (№ 509), рішення про скасування дії довідки приймає керівник місцевого управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН).

Законом встановлено, що всі рішення обов’язково оформлюються у письмовому вигляді.

У рішенні мають бути зазначені підстави скасування довідки з посиланням на відповідні норми законодавства.

Рішення підписує керівник УПСЗН. Сам формат оформлення рішення (наказ це має бути чи розпорядження) законом прямо не передбачений, тому керівник УПСЗН може розробити самостійно внутрішній порядок письмового оформлення таких рішень у рамках законодавства.

Що ж до розгляду скасування довідок про статус ВПО комісією, то це законами не передбачено. Таким чином, питання про скасування довідки не може виноситися на засідання комісії, бо це є незаконно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *