Поняття сім’ї при призначенні виплат – Радник з питань ВПО

Поняття сім’ї при призначенні виплат

Ситуація: Дружина, чоловік і двоє їх дітей подали заяву на отримання адресної допомоги. Разом із ними мешкає мати дружини, яка подала окрему заяву на отримання адресної допомоги. Проте управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) вважає, що бабуся не має права отримувати допомогу окремо, оскільки вона повинна отримувати допомогу в складі сім`ї своєї доньки. Чи дійсно це так?

Спільне проживання в одній квартирі ще не є підтвердженням того, що всі ці особи складають сім’ю. Відповідно до законодавства сім’я складається з осіб, які перебувають у зареєстрованому шлюбі та їх неповнолітні діти. Також законодавством визначено, що особи самостійно можуть визначати себе сім’єю, якщо вони пов’язані спільним побутом.

За вимогами статті 3 Сімейного кодексу України сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Подружжя вважається сім’єю й тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

У вище зазначеному випадку, якщо особи подають окремі заяви на адресну допомогу, вони не бажають визначати себе однією сім’єю.

УПСЗН не є органом, який має право встановлювати факти спільного проживання однією сім’єю. Тому відмова в призначенні допомоги окремо й на родину, і на бабусю буде протиправною.

  • 11.08.2017 at 10:40
    Permalink

    якщо ВПО проживає разом з батьками або з батьками дружини чи має вона право на щомісячну адресну допомогу

    Відповісти
    • 07.09.2017 at 10:56
      Permalink

      “Відповідно до ст. 3 Сімейного Кодексу сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Обмеження стосовно надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам визначені в пункті 6 Порядку, затвердженого постановою КМУ № 505. Грошова допомога не призначається у разі, коли:
      будь-хто із членів сім’ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану;
      будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
      Тобто, якщо будь хто з членів сім’ї, з якими ВПО веде спільний побут мають у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення або депозит у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – така особа не має право на отримання щомісячної адресної допомоги.

      Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *