Поновлення припиненої адресної допомоги – Радник з питань ВПО

Поновлення припиненої адресної допомоги

Ситуація: Внутрішньо переміщена особа (ВПО) була працездатною та отримувала адресну допомогу, проте вона не працювала і не працевлаштувалась на роботу. Через це з 5-го місяця, відповідно до постанови Кабінету міністрів України (КМУ) № 505, виплату адресної допомоги було припинено. Згодом особа досягла пенсійного віку і вирішила поновити виплату адресної допомоги. Чи можливо це?

Відповідно до постанови КМУ №505  переселенцям працездатного віку, яким адресна допомога була припинена через те, що вони  не працевлашутвалася, така допомога на новий строк не призначається.

Проте у постанові є поділ на категорії: працездатна особа, непрацездатна (пенсіонер, людина інвалід), тимчасово непрацездатна (приміром, особа, яка доглядає за дитиною до досягнення 3 річного віку).

Оскільки пункт стосовно непризначення допомоги на наступний період стосується тільки працездатних осіб та не застосовується до пенсіонерів.У вищезазначеному випадку ВПО змінила категорію та стала непрацездатною (пенсіонер), тому їй призначається допомога як пенсіонеру у відповідному розмірі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *