Перетин лінії розмежування двічі в один бік – Радник з питань ВПО

Перетин лінії розмежування двічі в один бік

Ситуація: З Держприкордонслужби надійшло повідомлення, що внутрішньо переміщена особа(ВПО) перетнула лінію розмежування двічі в один бік. Що в такому разі робити уповноваженому органу соціального забезпечення?

В даному випадку може бути наявним або збій системи, або адміністративне правопорушення, передбачене статтею 202 Кодексу України про адміністративні правопорушення: Порушення прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон України – яке, радше за все, було скоєне внутрішньо переміщеною особою при зворотньому поверненні на підконтрольну територію. Але при цьому зауважимо, що до сфери діяльності уповноваженого територіального органу соцзахисту це не має відношення.

Водночас, відповідно до п.4 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування (затвердженого Постановою КМУ від 08.06.2016 №365), дана інформація Держприкордонслужби є підставою для додаткової перевірки ВПО зі складанням акту обстеження та наступними рішеннями, ухваленими на підставі отриманих результатів обстеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *