Пенсія переселенцю, який змінив прописку – Радник з питань ВПО

Пенсія переселенцю, який змінив прописку

Ситуація: Пенсіонер отримав постійне місце реєстрації в місті Бориспіль Київської області. Чи втрачає він статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО)? Чи продовжує стосуватися його постанова Кабінету міністрів України № 365? Управління Пенсійного фонду України вимагає від такого пенсіонера довідку ВПО та повідомляє, що інакше не зможе здійснювати виплату пенсії. Чи правомірна така вимога УПФУ?

Зміна місця реєстрації не є підставою для скасування дії довідки, тому особа не втрачає статус ВПО й може отримувати пенсію, як внутрішньо переміщена особа.

Проте якщо особа не бажає залишатися в статусі ВПО, то ситуація потребує іншого шляху вирішення.

Призначаючи пенсію, органи влади повинні керуватися спершу нормами загального законодавства. І тільки, якщо їх неможливо застосувати, — керуються нормами спеціального законодавства.

Якщо особа вже має місце реєстрації в місті Бориспіль, то пенсія їй призначається за місцем реєстрації без застосування до неї законодавства щодо ВПО. Проте, на жаль, отримання пенсії за електронною справою (адже у ВПО відсутня паперова справа) передбачено тільки в Законах для ВПО. Тому УПФУ й вимагає довідку ВПО.

Якщо особа не бажає мати статус ВПО та отримувати пенсію як ВПО, пенсіонеру можна порадити вимагати від УПФУ письмове роз’яснення з приводу цієї ситуації та оскаржувати дії УПФУ в суді.

Інших способів захисту своїх прав особа не має, оскільки для отримання пенсії на загальних підставах — необхідні зміни до закону щодо пенсійного забезпечення громадян України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *