Оформлення відмови у видачі довідки внутрішньо переміщеної особи – Радник з питань ВПО

Оформлення відмови у видачі довідки внутрішньо переміщеної особи

Ситуація: Особа, подала заяву на отримання статусу внутрішньо переміщеної (ВПО), проте місцеве управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) має інформацію, що особа проживає в місті вже давно, більше ніж сім років, тому УПСЗН готує відмову у видачі довідки. Яким чином правильно оформити відмову?

Рішення про відмову у видачі довідки повинно бути оформлено в письмовому вигляді, з описом конкретної ситуації і з посиланням на конкретну підставу відмови у видачі довідки та підписане керівником УПСЗН.

Зазначимо, що підпункт 1 пункту 8 Постанови Кабінету міністрів України № 509 передбачає, що заявнику може бути відмовлено у видачі довідки в разі, якщо відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення. Вони зазначені в статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». У ньому зазначено, що ВПО є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

При оформленні рішення про відмову потрібно підтвердити її відповідними доказами, які керівник зможе надати у випадку судового оскарження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *