Неправдива інформація про наявність житла та її наслідки для ВПО – Радник з питань ВПО

Неправдива інформація про наявність житла та її наслідки для ВПО

Ситуація: У листопаді 2015 року чоловік одержав довідку про взяття на облік ВПО та отримував із того часу адресну допомогу. У липні 2016 року стало відомо, що він весь цей час мав у своїй власності житло. Допомогу було скасовано, однак що робити із переплатою? І чи може бути скасована дія довідки через надання неправдивої інформації?

Аби повернути переплачені кошти, управління соціального захисту має виставити чоловікові вимоги про їх повернення. Якщо чоловік відмовиться, УСЗН має право звернутись до суду із позовом про стягнення грошових коштів.

Однак скасувати дію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи через те, що чоловік володіє нерухомістю, УПСЗН не може. Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» та Кабінету міністрів України «Про облік внутрішньо переміщених осіб», факт наявності житла не впливає на отримання статусу переселенця. Тому й неправдива інформація в цьому випадку не може розглядатись як підстава для скасування дії довідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *