Не підтверджене місце перебування ВПО – Радник з питань ВПО

Не підтверджене місце перебування ВПО

Ситуація: Комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат прийняла рішення про припинення соціальних виплат пенсіонерам-внутрішньо переміщеним особам, так як місце фактичного їх перебування було не встановлено. Чи можна в такому разі скасовувати довідки ВПО згідно пункту 3 частини першої статті 12 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» (особа повернулася до покинутого постійного місця проживання)?

На цій підставі довідку скасовувати не можна, оскільки нема достовірної інформації, що ВПО повернулися до попереднього постійного місця проживання.

У зазначеному випадку довідка може бути скасована відповідно до частини першої пункту 5 статті 12 зазначеного Закону (особа подала завідомо недостовірні відомості) та пункту 9 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Уряду № 365 від 08.06.2016, за наявності відповідних підстав для скасування довідки про взяття на облік ВПО. Ці підстави визначені статтею 12 згаданого Закону, і вони мають бути підтверджені письмовою інформацією Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Національної поліції, Державної міграційної служби, Мінфіну, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, волонтерських, благодійних організацій, інших юридичних і фізичних осіб, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Рішення про скасування довідки ВПО на підставі отриманих даних приймає керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Рішення оформляється в письмовому вигляді за скріплюється підписом керівника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *